Перейти к основному содержанию

Дарницька ТЕЦ завдала шкоди довкіллю на 0,8–1 млн грн — екоінспекція

ср, 08/26/2020 - 16:12

Державна екологічна інспекція виявила порушення у сфері водокористування Дарницькою ТЕЦ, що завдали шкоди довкіллю на 0,8–1 млн грн.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив керівник Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований.

За його словами, обсяги допустимих середньодобових норм водозабору, які передбачені дозволом на спеціальне водокористування, перевищені.

«Тобто, Дарницька ТЕЦ за добу здійснює забір більшого обсягу води, ніж це дозволено. За результатами позапланової перевірки ДЕІ складено 7 адміністративних протоколів на відповідальних посадових осіб, штраф вже сплачений. Попередня сума збитків для довкілля — 0,8–1 млн грн», — написав він.

Мальований припускає, що ТОВ «Євро-Реконструкція», ймовірно буде оскаржувати нараховані збитки у суді. Однак, Держекоінспекція буде в межах власних повноважень захищати своє рішення.

За словами керівника ДЕІ, сьогодні Дарницька ТЕЦ здійснює централізоване постачання теплової енергії та гарячої води половині лівого берега міста Київ, тому просто закрити підприємство не вийде.

«Я сподіваюсь, що підприємство продовжуватиме вживати заходи, направлені на охорону довкілля і надалі. Так, наступного року має бути створений проект рекультивації золовідвалу, який планується закрити у 2022 році після встановлення електрофільтрів на всі котлоагрегати. Це дозволить Дарницькій ТЕЦ перейти до сухого золовидалення», — зазначив він.

Крім того, Андрій Мальований повідомив, що Держекоінспекція протягом 10 днів проводила перевірку підприємства, в т.ч. працюючих котлоагрегатів ТЕЦ та золовідвалу, на який кияни скаржаться найбільше.

За його словами,  на золовідвалі встановлена сучасна система поливу, яка не дає небезпечним дрібнодисперсним частинкам пилу забруднювати повітря. Крім того, цього року підприємство висадило 300 тополь , які не мають пуху, тобто, є безпечними для людей з алергією. Зелена смуга відділяє проспект Бажана від лінії золовідвалу, таким чином, утримуючи частинки пилу від потрапляння у житлові райони. А восени планується ще одна висадка дерев і кущів поряд з ТЕЦ.

Також були перевірені екологічні показники викидів від котлоагрегатів. Наразі підприємство використовує в якості палива не вугілля, а природний газ, який є більш екологічним.

«Загалом якщо порівнювати Дарницьку ТЕЦ у 2015-2016 роках і сьогодні, то наразі її стан покращився», — підсумував він.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.