Перейти к основному содержанию

За вихідні: НБУ виховуватиме колекторів, Viber може припинити інвестиції у Білорусь, ЄС та США уклали першу за 20 років угоду

вт, 08/25/2020 - 10:41

Головні події, що сталися минулими вихідними

НБУ створить Реєстр колекторських компаній і змусить їх поводитися етично

Національний банк планує принципово оновити підходи до регулювання роботи колекторських компаній в Україні.

Про це йдеться у повідомленні НБУ на сторінці у фейсбук.

«Зараз ми опрацьовуємо з колегами з профільного комітету Верховної Ради проект закону, який врегулює діяльність колекторських компаній. У цьому проекті закону для колекторської компанії з'явиться вимога з дотримання нею правил етичної поведінки з боржником. Ми також плануємо напрацювати кодекс етичної поведінки для небанківських фінансових установ і будемо вітати долучення до його розробки учасників ринку», — наголосила на початку зустрічі перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.

Також вона додала, що у разі порушення колектором правил етичної поведінки будуть передбачені заходи впливу та санкції, в тому числі виключення з Реєстру колекторських компаній.

У НБУ підкреслюють, що поява Реєстру колекторських компаній стане однією із ключових запланованих змін для ринку. У ньому буде систематизований перелік установ, які можуть здійснювати колекторську діяльність, а виключення з Реєстру означатиме заборону банкам і фінансовим компаніями укладати договори з виключеною установою, призведе до визнання небездоганною ділової репутації власників істотної участі та керівників строком на 1 рік та заборони протягом року займатись колекторською діяльністю.

Виключення з Реєстру є одним із запланованих заходів впливу НБУ у відповідь на незаконні колекторські дії, до якого регулятор може вдатись у разі, якщо учасник ринку не реагує на письмові вимоги та штрафні санкції за порушення вимог законодавства при взаємодії з боржником.

«Національний банк встановить додаткові вимоги з етичної поведінки по відношенню до боржника для кредиторів, в тому числі в частині контролю дій залучених колекторських компаній та надання рекомендацій для усунення порушень. Також буде описано підходи до взаємодії колекторських компаній з боржниками», — сказано у повідомленні.

А вже найближчим часом Національний банк планує розробити методичні рекомендації щодо етичної поведінки при здійсненні колекторської діяльності, запропонує всім учасникам ринку повідомити про дотримання етичної поведінки та оприлюднить перелік установ, які повідомили про дотримання таких правил на сайті НБУ.

У Viber можуть припинити інвестиції у Білорусь, якщо ситуація не покращиться

Гендиректор Rakuten Viber Джамел Агауа заявив, що компанія виступає проти будь-яких форм насильства та якщо ситуація не покращиться, інвестиції в Білорусь можуть припиниться.

Про це з посиланням на його інтерв’ю виданню Forbes повідомляє «Економічна правда».

Також повідомляється, що розробник месенджера Viber перевів своїх співробітників в Мінську на дистанційну форму роботи через ризик захоплення офісу.

«Минулого тижня ми дізналися, що деякі офіси компаній, таких як Uber і Яндекс, були захоплені озброєними людьми. Негайно ми вирішили закрити свій офіс. Він був відкритий, але в ньому працювало близько 15-20% від звичайної кількості людей через корона вірус», — розповів він.

Гендиректор Rakuten Viber зазначив, що з початку протестних акцій в Мінську було затримано двоє співробітників розробника.

«Може бути, якщо ситуація не покращиться, ми не будемо більше інвестувати в Білорусь. Таке може бути, тому що ми не можемо інвестувати в країну, де люди живуть в страху. Це неможливо», — підкреслив глава компанії.

ЄС і США уклали першу за 20 років угоду про зниження торговельних тарифів

Європейський союз і США оголосили про пакет зниження тарифів, який розширить доступ на ринки один одного для експорту на сотні мільйонів доларів.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«У рамках поліпшення відносин між ЄС і США ця взаємовигідна угода дасть позитивні результати для економіки США і ЄС. Ми хочемо, щоб цей пакет зниження тарифів ознаменував собою лише початок процесу, який приведе до нових угод, які створять більш вільну, справедливу і взаємовигідну атмосферу трансатлантичної торгівлі», — йдеться в комюніке Єврокомісії.

Про підписання угоди, яка вперше за більш ніж два десятиліття скорочує мита між США і ЄС, оголосили торговий представник США Роберт Лайтхайзер і комісар ЄС з питань торгівлі Філ Хоган. Вона стосується поки обмеженого кола вельми специфічних товарів.

Так, ЄС скасує мита на імпорт живих і заморожених лобстерів. Їх експорт з США в ЄС перевищив у 2017 році $ 111 млн. Брюссель скасує ці тарифи на основі режиму найбільшого сприяння з ретроактивною дією починаючи з 1 серпня 2020 року. Тарифи ЄС будуть скасовані на п'ятирічний період, і Єврокомісія одразу ініціює процедури, які зроблять зміни постійними.

США знизять на 50% тарифні ставки на деякі товари, експортовані ЄС, середньорічною торговою вартістю в $ 160 млн, включно з приготованими стравами, кришталевим посудом, препаратами для обробки поверхонь, ракетним порохом, запальничками і деталями для запальних пристроїв. Зниження тарифів в США також буде засновано на режимі найбільшого сприяння з ретроактивною дією з 1 серпня 2020 року.

Французька та британська мережа готелів можуть об'єднатися в найбільшу групу у світі

Французька мережа готелів Accor і британська InterContinental Hotels Group можуть об'єднатися у найбільшу групу в світі.

Про це з посиланням на Le Figaro повідомляє «Економічна правда».

Відзначається, що таке об'єднання може бути з капіталізацією в 17 млрд дол.

За даними французької газети, Accor поки не зробила офіційну пропозицію IHG.

Рада керуючих Accor виступає за проведення операції, проте голова ради директорів і головний виконавчий директор компанії Себастьєн Базен обережно підходить до подальших переговорів, пише газета.

Аналітики Bank of America відзначають, що об'єднання Accor і IHG призведе до появи «галузевого гіганта» з номерним фондом в розмірі близько 1,6 млн номерів.

Accor володіє такими відомими брендами, як Ibis, Movenpick, Raffles і Sofitel.  IHG володіє брендами Holiday Inn, Crowne Plaza і Regent Hotels.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.