Перейти к основному содержанию

Німеччина не буде блокувати спорудження Норд Стрім 2

чт, 01/24/2019 - 18:04

Уряд Німеччини не буде вчиняти тиск на будівництво газопроводу Норд Стрім 2, про це пише німецьке видання "Handelsblatt".

 

Міністр економіки та енергетики Петер Альтмайєр в інтерв’ю виданню заявив, що «будівництво вже занадто далеко просунулося». За словами міністра та близького соратника Ангели Меркель, уряд не буде втручатися в будівництво проекту оскільки «для цього нема ніяких правових підстав».

США в минулому році приєдналися до групи європейських критиків проекту, таких як Польша. На їх думку будівництво газопроводу спричинить ще більшу залежність ЄС від російського газу. Натомість уряд Ангели Меркель давно стверджують, трубопровід, що будується під керівництвом «Газпрому», є винятково комерційним проектом.

На початку січня 2019 року до європейських партнерів «Газпрому» були відправлені листи підписані послом США Річардом Грінделом. В листах було попередження, що компанії, які беруть участь в будівництві Норд Стрім 2, можуть зіткнутися з санкціями. Заходи США можуть нанести удар по компаніям Австрії, Франції, Німеччини і Голандії. В проекті приймають участь такі компанії як Royal Dutch Shell Plc, підрозділи BASF SE Wintershall, Uniper SE, OMV AG и Engie SA.

Тиск США на Німеччину змусив восени уряд Ангели Меркель заявити, що вини будуть намагатися допомогти Росії і Україні досягнути нової транзитної угоди і газ буде продовжувати поступати через Україну. Наразі початок гострих перемовин між Україною і РФ затягується.

Альтмайєр сказав в інтерв’ю Handelsblatt, що він впевнений у досягненні компромісу і газ продовжить поступати через Україну до ЄС після вірогідного завершення будівництва у 2019 році.

Нагадуємо, що дохід України від транзиту російського газу через українську територію до країн ЄС за підсумками 2017 року становив близько 3 мільярдів доларів.

Читайте також

Підвищення мінімалки до 6500 грн з середини 2021 року можуть перенести на грудень

чт, 11/26/2020 - 18:04
За словами депутата Железняка, претензії МВФ щодо зменшення дефіциту бюджету, перегляду прогнозу і збільшення мінімалки задоволені.

Бізнес закликає владу не обмежувати торгівлю в грудні

чт, 11/26/2020 - 12:14
На основі думок провідних фахівців-практиків з медичних питань ділова спільнота запропонувала Кабміну та парламенту цілий комплекс заходів, як мінімізувати подальший негативний вплив пандемії на суспільство та бізнес.

Збиток "Нафтогазу" за 9 місяців склав 17 млрд грн

чт, 11/26/2020 - 11:49
Збитки компанія пояснює падінням попиту і низькими цінами на газ.

Зеленський запропонував списати борги 80% ФОПів

ср, 11/25/2020 - 18:20
Це стосується тільки тих, хто заборгуввав державі менше 3 тис. грн.

У 2019 році дохід ТОП-100 компаній ринку лакшері зріс на 14% — Deloitte

ср, 11/25/2020 - 13:19
Лідером серед країн за кількістю виробників товарів класу люкс стала Італія. Франція вийшла на перше місце за сукупним обсягом продажів.

На "Дія.Бізнес" з'явиться експортний портал і маркетплейс фінансових послуг

ср, 11/25/2020 - 12:59
Скоро на порталі для МСБ буде запущена можливість В2В - для комунікацій між українськими підприємцями та підприємцями світу.