Перейти к основному содержанию

Найдосвідченіший європейський акселератор StartupWiseGuys інвестує в український FakesRadar

пн, 04/01/2019 - 15:36

Український протифейковий сервіс FakesRadar отримав інвестицію найдосвідченішого європейського акселератора StartupWiseGuys, який спільно з Міністерством оборони Естонії втілює програму кібербезпеки CyberNorth.

Завдяки розширенню FakesRadar у Google Chrome можливо моніторити правдивість повідомлень, спираючись на бази даних міжнародної мережі визнаних організацій, серед яких такі авторитетні фактчекінгові проекти, як EUvsDisinfo.eu, StopFake.org, VoxCheck та десятки інших.

Chrome-плагін FakesRadar розпізнає фейки та повідомлення від сумнівних джерел у Facebook та Twitter. Плагін маркує виявлені у френд-стрічці фейки червоною рамкою, а повідомлення від джерел, які раніше поширили дезінформацію, — жовтою. Таким чином користувачі найпопулярніших соціальних мереж отримали інструмент протидії дезінформації.

“Віра у готовність соцмереж долати фейки межує з клінічною наївністю, а готовність доручити цю справу державі — з просуванням авторитаризму. Лише академічна незалежність, свобода слова та громадянська дія можуть створювати знання, поширювати правду та спростовувати міфи. Саме для цього й створено FakesRadar,” — каже керівник FakesRadar Дмитро Потєхін.

“FakesRadar щойно успішно пройшов ретельний незалежний аудит безпеки і тепер радий поєднати зусилля з потужною командою CyberNorth. StartupWiseGuys оцінив FakesRadar в 990 тисяч євро і ми впевнені, що це чудовий початок,” — заявив технічний директор FakesRadar Олександр Павленко.

Програма CyberNorth інвестує в компанії, які роблять практичний внесок в розвиток кібербезпеки та штучного інтелекту. Програму CyberNorth втілює найдосвідченіший європейський акселератор StartupWiseGuys за підтримки Міністерства оборони Естонії. Ідея проекту також здобула підтримку Центру демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету та Internews Network.

 

Читайте також

Управляй і володарюй: книжкові бізнес-новинки з нетиповими підходами

ср, 09/16/2020 - 21:17
Yakaboo пропонує добірку новинок, які допоможуть віднайти авторський стиль управління, створити цінний продукт і завоювати прихильність аудиторії.

Життя або гаманець: 7 книжок для налаштування work-lifebalance

пт, 08/21/2020 - 20:12
Yakaboo пропонує добірку книжок, що допоможуть вам знайти баланс між бізнесом та особистим життям

На гребені хвилі: один день з головним бiзнес-екстремалом країни

пт, 08/21/2020 - 10:07
Засновник X-park Юрій Зозуля — про дошки, що приносять по мільйону в день, космічні хабарі та як він спробував рятувати Віталія Кличка від акул.

"Український Давос": у червні вдруге відбудеться Міжнародний форум Ukrainian ID

ср, 04/17/2019 - 17:12
На країну чекає "Революція цінностей"

Пасажиропотік на українських рейсах "Ейр Астана" виріс на 19%

ср, 04/17/2019 - 13:18
У 2018 році авіакомпанія збільшила пасажирські перевезення на міжнародних напрямках на 11%. Зокрема, пасажиропотік в/з України виріс на 19% в порівнянні з попереднім роком, склавши понад 113 тис. пасажирів.

Syngenta: прискорення інновацій у мінливому світі

вт, 04/09/2019 - 14:30
Сьогодні Syngenta оголосила про свій намір прискорити інновації задля вирішення зростаючих потреб, з якими стикаються аграрії по всьому світі, й у відповідь на суспільні погляди, що стрімко змінюються.