Перейти к основному содержанию

Кредити в Україні залишаються одними з найдорожчих у Європі

пн, 02/04/2019 - 12:13

У Нацбанку проявляють обережний оптимізм щодо зниження процентних ставок у 2019 році.

 

За повідомленням Bloomberg в Україні в 2019 році збереглися колишні процентні ставки про кредитування – 18%. Це відповідає прогнозам економістів, але при цьому кредити залишаються найдорожчими в Східній Європі. Втім, є деякі ознаки можливого зниження процентних ставок до кінця нинішнього року.

Зростання цін сприяють також тарифи на комунальні послуги і підвищення заробітної плати, викликане, в свою чергу, відтоком робочої сили в більш багаті країни Європи.

У Нацбанку заявили про необхідність підтримувати існуючу досить жорстку монетарну політику, щоб підвести інфляцію до наміченого рівня в першому кварталі 2020 року.

Глава Нацбанку Яків Смолій посіяв деякі надії, заявивши депутатам, що підстави для зниження ключової ставки кредитів є. Але майбутні вибори, які залучили масу популістів, стали деяким перешкодою, і ключова ставка, незважаючи на “підстави для зниження”, залишилася на місці.

Майбутні президентські і наступні парламентські вибори не гарантують стабільності: новий політичний цикл може вплинути на рівень інфляції.

Тим не менш, Нацбанк не позбавлений оптимізму. Банк бачить позитивні фактори, які можуть призвести до зниження ставок цього року, повідомила в четвер журналістам в столиці заступник голови центрального банку Катерина Рожкова. В даний час резерви в іноземній валюті становлять 20,8 млрд. дол. США і залишаться практично незмінними в 2019 році, оскільки погашення заборгованості компенсується продажами єврооблігацій, допомогою Світового банку та Європейського союзу і грошовими переказами.

Читайте також

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.

В Україні зросла кількість вакансій з віддаленої роботи

пн, 01/18/2021 - 19:03
Після посилення карантину 8 січня 2021 року в Україні на 26% зросла кількість вакансій для дистанційної роботи.

Уряд знизив ціну на газ для населення до 6,99 грн за кубометр

пн, 01/18/2021 - 12:13
Уряд тимчасово встановив граничну ціну на газ для населення - 6,99 грн за куб. Така ціна діятиме з 1 лютого і до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.