Перейти к основному содержанию

Керуючий директор SAP Ukraine Максим Матяш: Бізнес, що прагне досягти успіху, потребує цифрової трансформації

пт, 11/29/2019 - 12:22

У компаніях сьогодні тільки й розмов, що про діджиталізацію. Не цифровізуєшся – не виживеш. На якому етапі цифрової трансформації перебуває Україна та які загрози стоять перед бізнесом у цьому процесі – про це БІЗНЕС поговорив із керуючим директором компанії SAP Ukraine Максимом Матяшем, основне завдання якої – допомогти компаніям безболісно та швидко пройти це перетворення.

– Оцініть, на якому етапі цифрової трансформації бізнесу перебуває Україна?

– Для багатьох вітчизняних компаній досі актуальним залишається питання автоматизації базових бізнес-процесів, що є обов’язковою передумовою цифрової трансформації. Водночас існує багато компаній, що вже почали працювати над стратегією цифрового перетворення. Причому перелік не обмежується великими промисловими гігантами. Йдеться про компанії, для яких цифрова трансформація є основою бізнес-стратегії розвитку на найближчі 5-10 років. Наші клієнти активно інвестують у розвиток бізнесу, впроваджуючи нові IT-технології.

– Наведіть кілька показових кейсів.

– В Україні технології SAP підтримують трансформаційні програми в АК "Нафтогаз", ДТЕК, Vodafone, Delta Wilmar, ПАТ "Галнафтогаз", InTime, Lifecell і в багатьох інших компаніях.

Окремо хочу згадати "Метінвест Холдинг", який завдяки централізованій міграції всіх систем SAP на хмарну платформу став першим в Україні користувачем SAP HANA Enterprise Cloud. Цей проєкт був визнаний найбільшим за обсягом у Центральній і Східній Європі: у хмарі працюють 138 систем і понад 18 тис. користувачів.

Активно трансформуються й вітчизняні фармацевти. Компанія "Фармак", наприклад, впровадила хмарне рішення для управління персоналом, автоматизувавши процеси постановки цілей та оцінки їхнього виконання, а також оцінювання компетенцій, формування індивідуальних планів розвитку й управління кадровим резервом. Завдяки цьому вдалося досягти чіткого розуміння працівниками, як виконання поставлених ним цілей впливає на результати компанії загалом.

Фармкомпанія "Дарниця" переходить на єдину систему електронного документообігу для формування реєстраційного досьє на лікарські засоби та кращого контролю процесів управління якістю.

Приємно зазначити, що такий перелік успішних інноваційних проєктів постійно поповнюється.

– Які сектори економіки України є найбільш "оцифрованими"?

– До таких галузей можна віднести як важку промисловість (металургійну, енергетичну, нафтогазову галузі), так й індустрії, що швидко розвиваються (рітейл, фармацевтика, IT).

– Наскільки гостро стоїть проблема вивільненої робочої сили як наслідок цифровізації? І які функції залишаться для людини? 

– SAP пропонує сучасному бізнесу рухатись у напрямку концепції "інтелектуального підприємства", що поєднує найкращі технологічні розробки, а також людський інтелект з машинним. Такі зміни дають можливість автоматизувати рутинні операції та вивільнити час працівників для концентрації зусиль на тих процесах, де людський фактор є важливішим. Використовуючи творчий підхід та додаючи цінність компанії, працівники активніше залучаються в робочий процес і досягають кращих результатів.

Чи встигає сучасна освіта за цифровими змінами? Розкажіть на прикладі вашої компанії.

– SAP інвестує в підготовку молодих кадрів, реалізуючи різні освітні ініціативи. Це, зокрема, глобальна програма "Університетський Альянс" SAP, завдяки якій понад три тисячі навчальних закладів у більш ніж сотні країнах світу можуть інтегрувати останні технології SAP в освітній процес. Що стосується України, то до цієї програми долучилися провідні вітчизняні виші: Київський національний університет ім. Т. Шевченка, КНТЕУ, Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського, Сумський державний університет та інші.

Також ми підтримуємо різноманітні соціальні проєкти для зацікавлення та залучення молоді до ІТ-галузі. Наприклад, ми допомагаємо щорічній менторській програмі "Дівчата STEM", що спрямована на збільшення спільноти жінок і дівчат, які захоплюються технічними та технологічними напрямками (S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics).

– Які загрози існують при ігноруванні цифрових процесів?

– Будь-яка компанія, що прагне досягти успіху, потребує переходу на цифрову платформу. Сьогодні це необхідна умова для конкурентоздатності компанії, а також важливий інструмент, який відкриває нові можливості для бізнесу.

– Що може стати драйвером прискореної цифрової трансформації вітчизняних компаній різних секторів економіки?

– Безумовно, це сприятливі економічні умови, що залучають інвестиції в економіку, а також відповідні законодавчі ініціативи, які зокрема підтримують поширення цифрових технологій і розвиток малого та середнього бізнесу.

Наталія Шевченко

Читайте також

UKRAVIT: Інвестиції в клієнта як запорука успішного розвитку

чт, 10/22/2020 - 12:30
За допомогою фінансової програми UKRAVIT Finance українські аграрії отримали доступ до вигідного фінансування своїх виробничих потреб.

Каса допомоги: Як банки підтримали клієнтів МСБ у жорсткий карантин

вт, 10/20/2020 - 13:48
Знайшлося чимало фінустанов, що швидко відреагували на надзвичайні обставини.

Поки всі вдома: Рішення компанії “Датагруп” для віддаленої роботи

пн, 10/19/2020 - 15:47
Завдяки зручним інструментам і технологіям компанії вдалося швидко та ефективно перейти на віддалену роботу з початком загальнонаціонального карантину.

Великі банки для малого бізнесу

вс, 10/18/2020 - 15:15
Як ми шукали лідерів з фінансування суб’єктів малого та середнього підприємництва

Облились “зеленкою”: ВДЕ витісняють традиційну енергетику, але процес має “побочку”

вт, 10/06/2020 - 12:05
На вітчизняному ринку електроенергії відбуваються значні структурні зміни — стрімко розвивається “зелена" генераця. На жаль, цей позитивний процес має і негативний бік.

Ігри скінчилися: виробники ігристих вин почали боротьбу за виживання

пн, 10/05/2020 - 14:33
Вживаючи ігристе, ми рятуємо світ! Так винний експерт Олександр Прилипко коментує непросту ситуацію, що складається на французькому ринку шампанських вин.