Перейти к основному содержанию

IT-компанії "оживили" офісний ринок Києва і знову зробили його високоприбутковим

пт, 07/19/2019 - 12:54

Вперше за 10 років ринок офісної нерухомості Києва знову перетворився на високоприбутковий бізнес — середньозважений рівень вакантності знизився до 6%, а діапазон запитуваних орендних ставок демонструє зростання.

Про це повідомив керівник Департаменту стратегічного консалтингу компанії UTG Костянтин Олійник, інформує БІЗНЕС з посиланням на сайт компанії.

Він зазначив, що криза 2008 року та початок збройної кампанії в зоні АТО призвели до скорочення міжнародних представництв в Україні, що негативно позначилося на ринку офісної нерухомості, повністю паралізувавши його роботу.

Проте стрімкий розвиток технологій, швидкості з'єднання і широти покриття мережі, кількості інтернет-користувачів призвело до галопуючого розвитку аутсорсингових компаній, і Україна перетворилася в одного зі світових лідерів з обслуговування провідних міжнародних ТНК (18 українських компаній увійшли до світової ТОП-100).

Як результат, штат комп'ютерних компаній щорічно збільшується в середньому на 15-30%, а компанії сфери інформаційних технологій стали основним споживачем офісної нерухомості в Україні.

Читайте також: Ринок складської нерухомості зберігатиме дисбаланс попиту та пропозиції

"Вперше за 10 років ринок офісної нерухомості Києва знову перетворився на високоприбутковий бізнес — середньо-зважений рівень вакантності знизився до 6%, діапазон запитуваних орендних ставок демонструє зростання: в БЦ класу А — $ 19-40 / кв. метрів / місяць, в класі В — $ 10-27 / квю метрів / місяць", — констатує експерт.

За його даними, бум попиту на офісні приміщення з боку IT-компаній оживив практично всі заморожені або відкладені проєкти, реанімував інтерес девелоперів. Наразі на різних стадіях будівельної готовності перебувають анонсовані до відкриття в 2019-2020 роках 22 бізнес-центри загальною орендованою площею понад 187 410 кв. метрів, а всього заявлено понад 35 проектів (орендована площа — близько 1 мільйона кв. метрів).

Олійник також зауважив, що поглинання офісних приміщень малопередбачувані і несе високі ризики для ринку. "IT-компанії мобільні, чутливі до змін податкового законодавства, реагують на макроекономічну ситуацію в країні і вже частково переводять персонал в сусідні країни (Польщу, Білорусь), а кращих фахівців дислокують в Західну Європу, США", — констатує він.

Він також прогнозує, що на тлі великої кількості заявлених проектів і помірного попиту на офіси з боку національних компаній, дефіциту міжнародних представництв, без комплексного пожвавлення ринку конкуренція між об'єктами може істотно загостритися..

Нагадаємо, згідно з даними Конфедерації будівельників України (КБУ) та компанії JLL, за перші три місяці 2019 року максимальна ставка оренди, характерна для класу А в ЦДР, збільшилася на 6%, – до 32 доларів за квадратний метр на місяць (без урахування ПДВ і операційних витрат).

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.