Перейти к основному содержанию

Гройсман: Кожен рік маємо виділяти 5 мільярдів доларів для обслуговування зовнішніх боргів

пт, 07/13/2018 - 12:51

За словами Прем'єр-міністра, впродовж наступних 5 років Україна повинна повернути 33 млрд дол

Україна має протягом наступних п'яти років повернути 33 млрд доларів зовнішніх запозичень. Щороку треба залучати близько 5 млрд дол. для обслуговування боргів. Про це під час години запитань до уряду у п'ятницю сказав Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє Укрінформ.

"З 2005-го по 2013 роки в Україні створено понад 50 млрд дол. боргів. Вони були запозичені і витрачені невідомо на що. З 2014 року ми обслуговуємо ці борги. Для їх обслуговування нам необхідно щорічно залучати біля 5 млрд дол. За наступні 5 років нам треба повернути 33 млрд дол.", — сказав Гройсман.

Він зазначив, що попри те, що економіка зростає, уряду потрібно залучати й інші ресурси, щоб обслуговувати борги.

"Моя позиція і, переконаний, народних депутатів, полягає у тому, щоб швидше віддати ці борги, щоб економіка була сильною. Було кілька ключових вимог, серед яких створення антикорупційного суду. Але це важливо для громадян України, міжнародних інвесторів та міжнародних партнерів",зазначив Гройсман.

Він нагадав, що уряд уже протягом року веде переговори щодо формули ціни на газ, оскільки вимогою МВФ є вирівнювання цін для промисловості та населення.

"Я категорично з цим не згоден, тому ми ведемо дискусію, шукаємо правильний підхід, щоб не постраждали українці. Шукаємо компромісний варіант",додав прем'єр.

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.