Перейти к основному содержанию

Європейські екологічні тренди як чинник інновацій у виробництві тари

пн, 07/01/2019 - 11:28

Європа вводить заборону на пластикову тару з огляду на екологічні наслідки її використання. Попит на ринку ЄС та потужності українських експортерів фруктів та ягід при цьому зростають. Що запропонували експортерам виробники картонної тари?

Житомирський картон­ний комбінат налагодив випуск власної екологічної тари. Нові формати пакування необхідні українським експортерам, наприклад, яблук. Їхній експорт впродовж останніх років зростав, а місцевих лотків для фасування просто не існувало. Експортери їх імпортували, що обумовлювало велику вартість та валютні ризики. В сезоні 2018-2019 рр. наші аграрії зібрали великий урожай, і новітня технологія опинилася в потрібному місці в потрібний час. Житомиряни вважають, що завдяки в тому числі їхньому рішенню експорт яблук сезону 2018-2019 рр. досяг рекордних 12,2 тис.т. Також активно, на 4-5% щосезону, зростає й український ягідний ринок.

2017 р. комбінат придбав французьку технологію для створення спеціалізованої литої тари UniTray з екологічно чистого пресованого волокна. Таке пакування дбає насамперед про безпеку кінцевого споживача. Пластик не дихає та збирає вологу. Натомість картон дозволяє повітрю проходити, що забезпечує сухість продукту. Зайву вологу від ягід картон також поглинає.

Проблема в тому, що дедалі більший експорт фруктів та ягід під загрозою через запровадження заборони пластику. Європа зрозуміла, що пластикова продукція одноразового використання може просто знищити майбутнє планети. Тому одноразовий посуд, пакети та подібні товари поступово потраплять під заборону. Так, уже найближчим часом придбати щось у поліетиленовому пакеті в супермаркеті ЄС стане неможливо. Виробник має змінюватися, бо цього вимагають суспільство та закон. Бізнесмен, який експортує до Європи, також вимушений змінюватися.

Пакування UniTray вже експортується до Польщі, Угорщини та Сербії. Це чудове B2B-рішення для експортерів ягід, грибів, томатів тощо, враховуючи вартість та ефективність самого пакування.

Технологія виробництва SEM EcoPack відповідає всім стандартам якості, затвердженим в ЄС, сертифікована за FSSC 22000, стандартом Британського консорціуму роздрібної торгівлі. Всі сертифікати на продукцію, системи менеджменту та персоналу комбінату видала незалежна німецька аудиторська компанія TUV.

asfasffasdcfСергій Рудковський, перший заступник генерального директора “Житомирського картонного комбінату”:

— Технології досягнуть найбільшої ефективності тоді, коли практично унеможливлять гниття продукції. Зараз ми тестуємо спеціальні екологічно чисті добавки, що нейтралізують дію етилену. Такий газ без кольору та запаху виділяється після збирання врожаю, він сприяє швидкому дозріванню ягід і водночас прискорює їхнє псування. Таке пакування стане ще функціональнішим, адже технологія дозволить абсорбувати стимулятор дозрівання. Таке рішення повністю змінить ринок й уявлення про ефективне пакування.

Читайте також

Виростити «єдинорогів»: Партнерство бізнесу та освіти розвиває культуру стартапів

пн, 11/09/2020 - 12:39
Партнери освітньо-стипендійної програми CIG R&D LAB — керівники «Львівської політехніки», компаній Tech StartUp School та Chernovetskyi Investment Group — про те, чим їх вразили проєкти-переможці, в чому синергія вишів та бізнесу та перспективи співпраці.

Експортні варіанти: хто і як просуває "Made in Ukraine"

вт, 09/29/2020 - 12:00
БІЗНЕС розібрався, хто в Україні займається лобіюванням інтересів експортерів-виробників, та яких успіхів та невдач вони досягли.

Операція “Локалізація”: пошуки золотої середини

вт, 09/22/2020 - 09:11
Підприємці готові до локалізації, а от замовники їхньої продукції побоюються зниження конкуренції

Коронна фаза: COVID-19 ставить політиків і бізнес перед надскладним вибором

пт, 09/18/2020 - 22:48
Людство сьогодні вирішує, що важливіше: рятувати економіку чи планету

Тютюновий бунт: вітчизняна тютюнова галузь з легкої руки влади тріщить по швах

пт, 09/04/2020 - 10:22
Боротьба держави за податки з виробників сигарет не дає відчутного ефекту, а лише підриває галузь

Сяйво чистого розуму: інформаційно-просвітницький проєкт АТ “Фармак” — “Екошкола”

вт, 09/01/2020 - 15:53
Журнал БІЗНЕС представляє першого учасника ТОП-10 спецпроекту "Ековідповідальне рішення"   Виклик Допомогти в реалізації стратегії сталого розвитку держави, створивши освітню програму по усвідомленому використанню природних ресурсів і сталого розвитку шкіл.