Перейти к основному содержанию

А як же екоцид?

пт, 08/09/2019 - 13:48

Головний редактор журналу "БІЗНЕС" Володимир Полевий

Пам’ятаєте брифінг новопризначеного т.в.о. голови СБУ Івана Баканова про страшні речі, які виявили контррозвідники при обшуку на криворізькому "АрселорМіттал"? Про лічильники Гейгера та перевищення радіаційного фону у страшних мікрозівертах? Про кустарно встановлену (замотану фольгою, чи там якимись приспособами) машину безперебійного лиття (МБЛЗ) №3, що отруює екологію рідного міста Баканова та президента? Слідчі все зафіксували, склали протоколи "згідно-відповідно". Справедливість та екологія Кривого Рогу в надійних руках, а винних має бути покарано. Таким був посил від влади та правоохоронців в кінці липня.

Аж ось 8 серпня "АрселорМіттал Кривий Ріг" оприлюднив прес–реліз, який має порадувати містян, але засвідчив, що "вєрная дорога, якою іде" партія зазнала суттєвих змін. Після зустрічі топів компанії з президентом і переговорів в Офісі президента "АрселорМіттал" продовжує працювати, посконалагоджувальні роботи на МБЛЗ №2 і 3 продовжуються, але завод: бере зобов’язання додатково інвестувати $1,8 млрд в екологічну модернізацію підприємства; щорічно сплачуватиме по 100 млн грн у медичний Фонд міста; ще 50 млн грн інвестує у стадіон "Металург".

Поза прес–релізом залишилося те, що за правилами сурового кодексу Бушідо, контррозвідники, які звинуватили інвестора у злочині, повинні зробити собі харакірі у внутрішньому дворику СБ м. Дніпра, а останнього удару мечем їм має завдати Лакшмі Міттал, для якого це велика честь...

Це просто неймовірна перемога і приклад запровадження прозорих правил і ось чому:

По-перше, все за законом. Був екоцид – немає екоциду. Був злочин – немає злочину. Було провадження – закриємо провадження. Чому? Вказівка Офісу президента і домовленості.

По-друге, все прозоро. Зайшли люди в Офіс президента, і вийшли, посипаючи голову попелом і з боргами у 2 ярди доларів. "Слуга народу" віднині – головне мірило справедливості. І каса?

По-третє, виконано обіцянки про сприятливий інвест-клімат. Наїхало СБ – заплати 2 ярди на стадіони, поліклініки, ясла і сауни. З якого дива? Так велить партія… І ще 178 млн на дорогу в якесь село.

По-четверте, правоохоронцям дано чіткий сигнал. Тепер вже точно можна. Прийшли, наїхали, вийшли в кеш. Нам-міліон, людям – все інше (покрасити дитячу площадку перед під’їздом).

По-п’яте, чітко видно, що СБУ більше не займається економікою. Вона тепер займається екоцидом.

Я правильно зрозумів сигнал від влади?

Автор: Володимир Полевий

Читайте також

«…Время гендерных стереотипов… в бизнесе прошло»

пн, 01/11/2021 - 18:43
История знает немало династий, развивающих семейное дело на протяжении столетий. Возможна ли такая традиция в молодом украинском бизнесе? Ведь зачастую дети крупных предпринимателей в нашей стране избегают публичности и остаются в тени своих родителей.

Скільки коштує Президент, або ціна людської дурості?

пн, 01/11/2021 - 16:47
Хочу розпочати цей допис із слів Шимона Переса, які він сказав Путіну: «Ви інвестуєте в дурість»! І хоча він мав на увазі трохи інше, про що піде нижче в цьому дописі, але це саме те, що я хочу довести.

Акциз на "енергетики" - це наче акциз на каву

пн, 12/28/2020 - 20:06
Геннадій Кузнєцов, голова правління Ліги виробників харчових продуктів У законодавстві іноді навіть помилково написане слово може створити кризову ситуацію для значного сегменту ринку харчових продуктів. Наприклад, у 2007 році «завдяки» Закону України «Про дитяче харчування» під забороною опинився крохмаль, який часто використовується як інгредієнт цих продуктів. І тільки через 4 (!) роки така, м'яко кажучи, дивна заборона була ліквідована.

Стратегічна сесія економіки України

вт, 12/15/2020 - 14:40
Наприкінці третього десятиліття незалежності Україна все ще лише обговорює Стратегії розвитку.

Зберегти людей і бізнес: унікальний досвід роботи з персоналом у коронакризу

пн, 12/14/2020 - 08:56
Володимир Чеповий, шеф-редактор журналу БІЗНЕС Готуючи минулий спецвипуск про новітні HR-технології у листопаді 2019 р., ми виставляли акценти великої небезпеки масового виїзду наших фахівців різних професій за кордон. Тоді ми показували ефективні кейси компаній, що у важкій битві за “людський капітал” навчились втримувати персонал цікавими мотиваційними програмами, рейтингували їхні досягнення та друкували фото колективів, де у захисних масках, звичайно, нікого не було. Як швидко змінюється світ…

Кошти у європейських банках також потребують юридичного захисту

вт, 12/08/2020 - 12:54
Володимир Місечко, адвокат та керуючий партнер Misechko&Partners law firm Головний пріоритет українських підприємців — надійне збереження коштів. Чому європейські банки більш надійні? Будь-який рахунок фізичної особи у банку країни ЄС застрахований на €100 тис., юридичної особи — також на цю суму, хоча у деяких країнах можливі певні обмеження. Натомість в Україні гарантована сума складає лише 200 тис.грн (еквівалент EUR6 тис.) і поширюється виключно на фізичних осіб.